E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi yeni bir ticari girişimdir. Eticaret siteleri ile işletmeler farklı ve daha fazla müşterilere ulaşmaya çalışırlar. Bundan sonra da eticaret sitesi ihtiyacı da artacaktır. Normal web sitesinden farklı olarak eticaret sitelerinde sanal pos ile satış olacaktır. Online satış fikri bir çok işletmeyi cezbetmektedir. Onun için eticaret sitesi yapan firmalar içinde hangisini seçeceğine karar vermesi zor oluyor. Eticaret sitesi yapan firmalar diye aradığınızda, karşınıza bir çok firmalar gelecektir. Büyük çoğunluğu açık kaynak kodlu hazır siteler. Ucuz fiyata hazır siteler satın almak karlı gibi görünüyor. Fakat eticaret siteleri normal siteler gibi hazır yapıları kaldırmaz ve bıktırıcı sorunları bol olur. En önemli sorun güvenlik sorunudur. Eticaret sitesi yaptıracaksanız profesyonel yazılım firmaları ile çalışmalısınız. Softhan Yazılım olarak sizlere kaliteli ve güvenilir eticaret sitesi hizmeti sunuyoruz.

E-ticaret sitesi yapan firmalar

"Eticaret sitesi yapan firmalar" olarak Google da aradığınızda karşınıza binlerce site gelecektir. Aralarında mutlaka işinde en iyi olanlar var. Fakat büyük çoğunluğu hazır açık kaynak kodlu yapılar kullanıyor. Açık kaynak kodlu eticaret siteleri çok ucuz oluyor. Fakat güvenlik gibi diğer sorunları çok oluyor. Açık kaynak kodlu eticaret sitesi yapan firmalar genelde çok uygun fiyata yapıyorlar gibi görünüyor. Yıllık ödeme yapmanız gerekli. Tasarım ve yazılımsal güncelleme istediğinizde astarı yüzünden pahalıya geliyor. Normal de işini iyi yapan bir web yazılım firmasına yaptıracağınız kurumsal bir web sitesinden ucuz bir eticaret sitesi ne kadar güven verir düşünmek gerekli. Eticaret sitelerinin yıllık sunucu ve SSL masrafları da normal web sitesinden yüksek olduğunu da düşününce ucuz eticaret sitelerinden uzak durmak gerektiği gerçeği ortaya çıkıyor.

Eticaret sitesi yapan firmalar arasında seçim yaparken doğru karar vermeden önce teknik destek garantisini sorun.

Eticaret sitesi için size en yenilikçi ve güvenilir çözümler sunuyoruz.

2000 li yılların başına kadar şirketler hedef kitlelerine ulaşmak için radyo, televizyon, gazete, dergi gibi geleneksel medya araçlarını kullanıyordu. Bu durum hem maliyetleri çok yükseltiyordu hem de istenildiği gibi ölçümleme yapılamıyordu. Günümüzde ise şirketler çoğunluk olarak İnternet üzerinden tanıtım ve reklam faaliyetlerini web üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bu durum daha çok müşteriye daha kısa sürede ulaşılmasına ve geleneksel medyaya oranla çok daha düşük maliyetlerle ulaşma imkanı sağlıyor. Fakat bu durum şu aşamada demek olmuyor ki geleneksel medya tamamen terk edildi. Şu aşamada İnternet geleneksel medyayı tamamlayıcı konumdadır. Fakat İnternet çok hızlı büyümesi gelecekte geleneksel medya İnternet tamamlayıcısı olacağını bize açıkça göstermektedir.

Bu gerçeklikten yola çıkarak e-ticaret uygulamalarına büyük önem vermeye başlayarak kendi kullanımımız için Softhan Yazılım, web sitesini tasarlamış bulunmaktayız. Müşterilerimize de e-ticaret web siteleri tasarlayarak dünyadaki değişen koşullarla doğru orantılı olarak bu alanda ilerlemeyi amaçlıyoruz. Misyonumuz, benzerlerinden farklı müşterilerimizin kurumsal kimliğini birebir yansıtan e ticaret web tasarımları ile memnuniyetlerini en üst seviyeye çıkartmaktır.

E-ticaret hacmi ve Türkiye'deki durumu

Dünyada 2001 yılında yapılan e ticaret hacmi 65 milyar dolar iken, 

2014 – 2019 yılları arasında dünya çapındaki perakende e-ticaret satışları rakamları şöyledir;

  • 2014 – 1.336 trilyon dolar
  • 2015 – 1.548 trilyon dolar
  • 2016 – 1.845 trilyon dolar
  • 2017 – 2.382 trilyon dolar
  • 2018 – 2.982 trilyon dolar
  • 2019 – 3.535 trilyon dolar

2020 yılında dünya çapında perakende e-ticaret satışlarının 4.206 trilyon dolara ulaşması beklenmektedir. 

Bu rakamın 2021 yılında 4.927 trilyon dolar, 

2022 yılında 5.695 trilyon dolar ve 2023’te 6.542 trilyon dolar olacağı öngörülmektedir.

Türkiye'deki altyapı yetersizlikleri, bilgisayar ve internet kullanımındaki düşük düzey, İnternete olan güvensizlik ve yüksek fiyatlardan dolayı e-marketing beklenildiği kadar gelişmiş değil.