blog image 16.12.2014 23:10:21

Web sitesinde neden blog sayfası olmalı?

Birinci neden; arama motorlarında ön plana çıkmanız için gerekli. Seo (arama motoru optimizasyonu) yaparken blog kullanımı artık kaçınılmaz bir hal aldı. Adı blog denmiyor da haber, terminoloji, faydalı linkler gibi bir çok ismiler veriliyor. Biz blog diyelim. Web sitesinde yayınlamanız gereken bazı bölümler vardır, bunlar hizmetler, biz kimiz?, iletişim, ürünler gibi bir çok bölümler var. Bunun yanı sıra resmi olmayan veya düzenli olarak yazmayı düşündüğünüz kısımlar olabilir. Bunları ürünler veya hizmetler sayfasında yayınlamanız çok saçma olur. 


Peki blog da neler yazılmalı. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha detaylı anlatabilirsiniz. Ürün ve hizmet sayfasında sayfalarca yazı yazarak müşteriyi sıkmanın anlamı yok. Blog da araştırmaları, konu ile ilgili düşünceleri, farklı bakış açılarını yazabilirsiniz. Aslında yazılacak çok konu var. 

Web sitenizin içeriği ile ilgili her gün bir çok haber ve bilgi paylaşımı oluyor. Bunları çok rahatlıkla anlatabilirsiniz. 

Softhan Multimedya Blog bölümünde bu yazıyı paylaşıyorum. Yaptığım iş ile alakalı mı? Evet alakalı. Bu makale çok güzel bir örneği. Bunu yanı sıra bütün yazıları kendim yazdığım için ve başka yerden kopyala yapıştır yapmadığım için arama motorları bu yazıyı index - leyecek ve aramalarda içerinde geçen yazılara göre kullanıcılara gösterecek.

Eğer web sitenizde ki blog bölümünü web sitesinin içeriğine uygun olarak güncel yayınlar yaparak tutarsanız web sitenizin çok kaliteli bir site olduğunu müşterinize göstermiş olacaksınız. 

Blog kullanımında ki en önemli husus, web sitesinin içeriği ile alakalı konular yazılmalı ve özgün yazılar olmalı (copy paste olmamalı).