SOFTHAN BLOG

Radyo Platformu Nedir?

Radyo Platformu Nedir?

Radyo Platformu, Softhan Multimedya yazılım ve ürün geliştirme şirketi tarafından geliştirilmiş bir web sitesi ürünüdür. Geliştirmiş olduğumuz altyapı, radyo yayıncılarına haber-magazin sitesini ve radyo yayınlarını ortak bir platformda toplama imkanı sunar. Bu platform yayıncılara yeni reklam alanları açtığı gibi, sunduğu mobil ve tablet uyumu, az internet kullanımı ve kesintisiz yayın gibi özelliklerle, patformlarını yeni kullanıcılar için cazibe merkezi haline getirir.
Periscope iPhone'dan sonra şimdi de Android'de!

Periscope iPhone'dan sonra şimdi de Android'de!

“Periscope’u başlattığımızda, ışınlanmaya en yakın olacak ürünü geliştirmek istemiştik. Bunu kullanıcılara canlı bir video yayını sunma veya başlatmanın en iyi yolunu temin ederek gerçekleştirdik. Küçük bir startup olduğundan, ilk uygulamamız sadece iOS ile kullanılıyordu, fakat biz Android’de de yaşanabilecek bir Periscope deneyimi yaratmak için gerçekten sıkı çalıştık. Bugün Periscope’un artık Android’de de kullanılabileceğini duyurmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz!
Türkler yapıyor dünya indiriyor

Türkler yapıyor dünya indiriyor

Teknoloji devi Apple’ın başarı yakalamış uygulama geliştiricilerine her yıl milyarlarca dolar dağıttığı App Store’da artık Türk girişimcilerin adı duyuluyor. Yatırımcıları çekmeyi de başaran Türk uygulama geliştiricilerin sayısı son 3 yılda yüzde 300 artışla 7 bine ulaştı.
Google’dan 'Roboto' sürprizi

Google’dan 'Roboto' sürprizi

Google, mobil işletim sistemi Android ve web tarayıcısı Chrome’da uzunca bir süredir kullandığı yazı tipi Roboto’nun artık açık kaynak kodlu olduğunu duyurdu. Bu duyuru, artık dileyenlerin bu yazı tipini lisansa gerek kalmadan kullanabileceği; hatta üzerinde oynamalar yapabileceği anlamına geliyor.
Türkiye'nin ilk çip fabrikasının temeli atıldı

Türkiye'nin ilk çip fabrikasının temeli atıldı

Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Kurulacak fabrikayla Türkiye'nin elini kolunu bağlayan iplerden birini daha kesiyoruz. Türkiye düne göre bir adım daha özgür, bir adım daha güçlü, bir adım daha kendine güvene sahip olacak. Bu fabrika hayata geçtikten sonra artık dışarı göndereceğimiz 100 milyon doların üzerindeki bir değer, Türkiye'de kalacak. Paradan da daha önemli, çünkü bazen para verseniz de alamıyorsunuz"
Reponsive tasarım nedir?

Reponsive tasarım nedir?

Responsive tasarım 2010 yılındaki bazı teknolojilerin çıkışı ile gelişmeye başladı ve günümüz de çok ileri bir teknoloji olarak kullanılmaktadır. Responsive kelime anlamı olarak uyumlu anlamına gelmektedir. Asıl amacı bütün cihazlarda sorunsuz olarak çalışacak ve kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı sağlamasına bağlıdır. Responsive tasarım sayesinde iş yükünü de azaltmış oldu. Responsive tasarımın en temel eklentisi Boostrap olarak bilinmektedir.
Kurumsal Web Portal Hizmetleri

Kurumsal Web Portal Hizmetleri

Softhan Multimedya yukarıdaki modülleri siz değerli müşterilerimiz için geliştiriyor. Bu modülleri tek tek seçerek kendi paketinizi oluşturabilir veya bunlara ek olarak ihtiyaçlarınıza özel modüller talep edebilirsiniz.
Web Tasarım

Web Tasarım

Web tasarımı, teknolojinin en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. Softhan internet web tasarımı ile birlikte günümüzde bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir. İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple Softhan Multimedya diğer iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.
Web Tasarım Teknolojisi

Web Tasarım Teknolojisi

Web siteleri 2008 yılında jquery metodunun gelişimi ile tasarımlar da görsellikler ön plan çıkmaya başladı. Bu gelişim web sitelerinde flash tasarımların kullanımını da bitirme noktasına getirdi. Artık google chrome haricindeki tarayıcılar flash eklentisi yükleme şartı ile flash tabanlı siteleri açmaya devam ediyor. Web sitelerinin görselliğini artıran flash tasarımlar yerini jquery eklentilerine yer vermeye başladı.
Web Tasarım Bizim İşimiz

Web Tasarım Bizim İşimiz

Kurumsal veya kişisel web sitelerin tasarımı çok önemli bir kimlik özelliği taşır. Sizin hangi sektör de ne kadar ciddi bir işler yaptığınızı gösterir. Bu sebepten dolayı kurumsal web tasarımı yaptırırken bize uğramadan karar vermeyiniz. Softhan Multimedyanın size sunacağı seçeneklere göz atmanızda fayda var.